Banner osvetleni
Banner strukturka
Banner vyskove prace

Hledáme šikovného a zručného elektrikáře!

Do dašeho týmu hledáme nového elektrikáře i na plný úvazek.

Více se dozvíte zde.

Nejde nám elektrika. Co máme dělat?

Dojděte zkontrolovat hlavní jistič, který najdete u elektroměru (hodin), cestou se koukněte jestli sousedé kolem také nesvítí.

  1. Sousedé nesvítí a jistič je zapnutý – nemělo by jít o poruchu na vaší elektroinstalaci, elektroinstalace je patrně v pořádku, ale chyba bude u dodavatele elektřiny. Zavolejte na infolinku poskytovatele připojení elektrické energie (ČEZ: 840 840 840).
  2. Sousedé svítí a jistič je vypnutý – zkuste tento zapnout, pokud opět vypadne patrně se jedná o poruchu elektroinstalace. Někdy se stane, že hlavní jistič vypadne i po prasknutí žárovky , v tomto případě elektrotechnika volat nemusíte, aby vám zkontroloval jestli je elektroinstalace v pořádku.

"První pomoc" při  poruše elektroinstalace

Než zavoláte elektrotechnika, který vám elektroinstalaci zkontroluje a odborně opraví můžete dojít k podružnému rozvaděči (to je skříň s jističi jistícími jednotlivé obvody) tyto všechny vypněte a opět zkuste zapnout hlavní jistič.

Pokud jistič stále vypadává (vypíná) volejte elektrotechnika – patrně se jedná o vadný hlavní jistič. Pokud se výpadek elektrické energie nekonal při prováděných úpravách interiéru (např. bourání, vrtání...) patrně by se jednalo o porušené vedení.

Jistič zůstal zapnutý – nyní běžte k podružnému rozvaděči a postupně zapínejte jeden jistič po druhém – nejlépe začít od světel . Nyní pokud se elektroinstalace jeví bez poruchy, obejděte všechny zásuvky a odpojte z nich veškeré přímotopy, olejové radiátory a nejlépe všechny spotřebiče ke kterým se dostanete, nyní jděte zapínat další jističe dále až zapnete všechny jističe. Pokud se vám povede zapnou všechny jističe aniž by některý vypadl, či vypadl hlavní jistič = patrně se jednalo o přetížení a elektroinstalace bude dále fungovat bez poruch I PŘES TO NECHTE ELEKTROINSTALACI ZKONTROLOVAT KVALIFIKOVANÝM ELEKTROTECHNIKEM !!! ...neváhejte nás kontaktovat... Je dobré mu ukázat kde jste měli co zapojeno. Patrně došlo k přetížení hlavního jističe – toto se může stát, když elektroinstalace není úplně správně navržena a instalována (pokud jste nenanosili elektrická topidla po bytě a nepospojovali je do zásuvek = na toto není pravděpodobně hlavní jistič dimenzován) proto dbejte na to, aby vám elektroinstalace prováděl kvalifikovaný technik s oprávněním a né zedník, sádrokartonář či klempíř i když Ferda mravenec vám tvrdí, že všechno zná a udělá. Elektroinstalace je také dobrý sluha, ale zlí pán stejně jako oheň a přesto je lidé berou na lehkou váhu.
Pro více informací nás kontaktujte...
Copyright © 2013 Elektrotech | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | tel. 777 067 052

web vytvořil: www.helpmark.cz

Používáme cookies

Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom od vás měli zpětnou vazbu.