Banner osvetleni
Banner strukturka
Banner vyskove prace

Hledáme šikovného a zručného elektrikáře!

Do dašeho týmu hledáme nového elektrikáře i na plný úvazek.

Více se dozvíte zde.

Druhy bezpečnostních kamer CCTV a jejich umístění v celkovém bezpečnostním systému

Volba vhodného typu kamer umístěných do správného místa v celém systému zabezpečení objektu je naprosto klíčová. Špatná volba znamená vyhození peněz za nefunkční systém, který bezpečnost nezvýší.

Prvotní je určení správných míst pro umístění kamer. Kamery tedy můžeme rozdělit podle účelu, které budou plnit.

  • Dělení kamer podle snímané oblasti
  • Dělení kamer podle prostředí, ve kterém se nacházejí
  • Dělení kamer podle světelných podmínek

Dělení bezpečnostních kamer podle snímané oblasti

Statické kamery sledující jedinou oblast

Takové kamery se používají tam, kde přesně víte, co chcete sledovat a chcete danou oblast třeba i  nepřetržitě nahrávat. Klasickým příkladem je sledování vstupu nebo vjezdu do objektu, což je oblast, která si zaslouží nepřetržitý dohled. Není nutné takovou oblast nahrávat, i za situace, kdy se v ní nic neděje. Záznamová zařízení dokáží rozpoznat pohyb (i jen v určitých oblastech obrazu) a sepnout nahrávání pouze v případě zaznamenání pohybu v obraze.

Statické kamery bývají levnější v porovnání s pohyblivými kamerami. U ceny však také záleží hodně na kvalitě. Kvalitní kamery s dobrým objektivem mohou být i dražší, než nekvalitní pohyblivé.

Pozor na situaci, kdy případný pachatel tuší, jakou oblast kamera sleduje. Pokud se sledované oblasti dá vyhnout, tak je dost možné, že pachatel zvolí cestu mimo snímanou oblast. Z toho důvodu je vhodné zvážit, zda nezvolit takovou statickou kameru, které si pachatel nemusí vůbec všimnout. A i když si všimne, nemusí poznat, kam přesně se kamera „dívá“. Nezapomínejte, že zlodějům nejvíce vadí překvapení.

Pohyblivé kamery s možností otáčet se a měnit snímanou oblast

Tento druh kamer se používá do oblastí, kde nelze přesně určit zájmovou oblast, kterou chcete sledovat. Klasickým příkladem může být rozsáhlé nádvoří nebo prostor zahrady. Pachatel se může objevit kdekoli a svou činnost páchat na jakémkoli místě. To je právě ideální uplatnění pro kamery, které se dokáží otáčet a přibližovat si sledovanou oblast. Dnes se již téměř vždy používají kamery v kruhovém krytu, aby pachatel nemohl sledovat, kam se kamera dívá v daném okamžiku. Díky tomu si pachatel není jist, zda právě není sledován, což jim pochopitelně vadí ze všeho nejvíce. Takovéto kamery se často dávají na roh budovy, případně na sloup, aby dokázali pokrýt maximální oblast. Tento druh kamer působí i jako odstrašení.

Kdo s kamerami otáčí?

Pochopitelně, že s nimi může otáčet obsluha, ale pokud nemáte stálou ostrahu, tak byste je nemohli použít. Proto se tyto kamery dají naprogramovat, aby se otáčely zcela samy, po předem určené dráze. Můžete si vytipovat, co vše chcete sledovat, a kamera bude tato místa monitorovat v takové frekvenci, jak jí to nastavíte. Otočná kamera může reagovat i na určité signály, které připoutají její „pozornost“. Např. u plotu umístíte pohybový detektor (třeba i s reflektorem), který v okamžiku zaznamenání pohybu vyšle kameře signál a ta se natočí požadovaným směrem, aby nasnímala (a natočila) to, co pohyb způsobilo.

Dělení kamer podle prostředí, ve kterém se nacházejí

Interiérové kamery

Existují kamery určené jen do vnitřního prostředí, které nemají ochranu proti vlhkosti ani prachu. Je možné uzavřít je do krytu, pokud by měly být venku.

Venkovní kamery

Venkovní kamery jsou od výroby utěsněné proti stříkající vodě i pronikání prachu. Jsou určené nejen do venkovního prostředí, ale také třeba do prašných prostor, bazénů apod.

Kamery s ochranou proti vandalům

Kamery umisťované do hodně rizikových oblastí a snadno dostupné je dobré vybavit ochranou proti vandalství. Taková ochrana představuje nejen kryt z kvalitního materiálu, ale také sklo odolné proti poškrábání.

Dělení kamer podle světelných podmínek

Kamery jen pro osvětlenou oblast

Pro nižší cenu se používají tam, kde je záruka, že světlo vždy bude. Např. pro sledování, zda někdo nekrade v prostorách prodejny. Nebo v případě, že pohyb sepne osvětlení.

Kamery s nočním viděním

Kamery s nočním viděním bývají o něco dražší, ale přinášejí nespornou výhodu v tom, že vidí i v naprosté tmě. Používají totiž často vlastní osvětlení, ale takové, které člověk pouhým okem neuvidí.

Pozor na to, že dosah vlastního přísvitu kamer nemusí být ani zdaleka tak velký, jak si spousta lidí může myslet. Dosah přísvitů je v řádu metrů. Pokud by měly snímat větší vzdálenosti, bylo by potřeba jim přidat zdroj dalšího světla. Vždy je dobré poradit se s odborníkem.

Ve kterých lokalitách působíme

  • Semily,  Jilemnice, Turnov, Vysoké nad Jizerou, Lomnice nad Popelkou, Jablonec nad Jizerou...
  • Vrchlabí, Martinice v Krkonoších, Roprachtice, Jablonec, Smržovka, Velké Hamry, Benecko, Mrklov...
  • Jablonec nad Nisou, Železný Brod, Tanvald, Desná, Smržovka, Rychnov u Jablonce, Malá Skála...
  • Liberec, Hodkovice nad Mohelkou, Český Dub, Chrastava, Raspenava, Frýdlant, Hejnice
  • Jičín, Libštát, Košťálov, Nová Paka, Sobotka, Lázně Bělohrad, Hořice, Rokytnice nad Jizerou
  • Mladá Boleslav – Mnichovo Hradiště, Bakov nad Jizerou, Bělá pod Bezdězem, KosmonosyCopyright © 2013 Elektrotech | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | tel. 777 067 052

web vytvořil: www.helpmark.cz

Používáme cookies

Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom od vás měli zpětnou vazbu.