Banner osvetleni
Banner strukturka
Banner vyskove prace

Hledáme šikovného a zručného elektrikáře!

Do dašeho týmu hledáme nového elektrikáře i na plný úvazek.

Více se dozvíte zde.

Instalace a servis fotovoltaiky

1669117880621

Naše firma nabízí instalaci a servis fotovoltaických systémů. Tedy fotovoltaických panelů, střídačů, baterií, chytrých elektroměrů, jističů, ochran a dalších nutných komponent. Pomůžeme vám vyřídit dotaci a samozřejmostí je revize systému, jeho bezpečnost a vzdálený monitoring klíčových parametrů jako je aktuální výroba, spotřeba, stav baterií…

Jak začít

Pokud přemýšlíte o fotovoltaickém systému, tak se s námi můžete spojit a my vám navrhneme různá řešení realizovatelná ve vašem případě, a to včetně jejich výhod či nevýhod. Samozřejmostí je bezpečnost a poskytnutí revize systému tak, jak zákon ukládá za povinnost. Systém navrhneme tak, aby byl pro vás ekonomicky výhodný a plnil vaše požadavky, kterými může být:

Nyní k jednotlivým požadavkům.

Úspora peněz díky fotovoltaickému systému

Pokud chcete jen ušetřit za účet elektřiny, tak vám k tomu stačí fotovoltaické panely, střídač a nezbytné příslušenství. Oba termíny mají odkaz, kde se dočtete, o co se jedná, pokud to nevíte. Toto řešení vám může část elektrické energie vyrábět z paprsků světla dopadajícího na vaše fotovoltaické panely. Potíž je v tom, že v době, kdy je tma, tak systém nevyrábí žádnou el. energii. To může být nevýhoda u rodinného domku, kdy přes den jsou jeho obyvatelé v práci a elektrickou energii potřebují většinou ve večerních hodinách, kdy sluneční svit je buď slabý, nebo žádný. Z toho důvodu je rozumné a i dotace je navázána na využití energie, která se přímo nespotřebuje, tato se musí ukládat do baterií a nebo v podobě tepla do zásobníku teplé vody, která se dá využít na vytápění objektu či v podobě teplé užitkové vody - TUV. K maximálnímu využití nadprodukce - tzv. přetoků je však nutné ještě další zařízení, které přebytky výroby elektrické energie přivedou na požadovaný spotřebič a s regulací výkonu od 0 až 100% tyto přebytky využije. Technických řešení je více, navrhli bychom nejvhodnější pro vaše konkrétní potřeby. Baterie je nákladnější variantou kam ukládat energii a návratnost této investice nemusí být vždy zaručena.

Nouzová záloha napájení v případě krátkodobého výpadku elektrického proudu od distributora

Tato funkce se dá použít i v kombinaci. Jen vyžaduje kromě fotovoltaických panelů, střídačů, jističů… ještě navíc bateriové úložiště. Toto bateriové úložiště může běžně sloužit k ukládání elektrické energie po dobu, kdy je výroba panelů větší než spotřeba domu, a naopak pokrývat spotřeby dobu ve večerních a nočních hodinách, kdy panely nevyrábějí téměř nebo vůbec nic. Tím se více zvýší využití energie vyrobené pomocí solárních panelů, ale navíc to může krátkodobě napájet klíčové spotřebiče domu v případě výpadku el. proudu od distributora. Klíčové spotřebiče jsou např. osvětlení, lednice s mrazákem, či čerpadlo topného okruhu nebo domácí vodárny. Nevýhodou je zvýšení ceny způsobené ne úplně levnými bateriemi.       

Ostrovní systém zcela nezávislý na elektrické přípojce z distribuční sítě

Ostrovní systémy mohou být zcela nezávislé na přípojce distributora elektrické energie. Může se jednat např. o chaty. Může se jednat i o rodinné domy, které sice elektrickou přípojku mají, ale chtějí ji využívat je v případě vybití baterií. Ostrovní systém vyžaduje fotovoltaické panely, střídače, akumulátory a další příslušenství. V praxi je veliký problém vyrobit dostatek elektrické energie zejména v zimních měsících, kdy je období denního světla poměrně krátké, a navíc není tolik slunečných dní jako v letním období. Z toho důvodu bývá nutností ještě jiný zdroj elektrické energie, například větrné elektrárny. Může to být benzínový či naftový el. generátor, ale může to být také el. přípojka od distributora. Jak se tedy liší ostrovní systém s přípojkou distributora od systému, jež baterie využívá v případě výpadku přípojky a také k vykrývání doby bez výroby z panelů? Dotace na ostrovní systém je podmíněna tím, že není k pozemku přiveden rozvod distributora elektrické energie. Každopádně ostrovní systém vyžaduje větší kapacitu akumulátorů, panelů a střídačů, to dle energetické náročnosti objektu.

Fotovoltaické panely

technician 3936983 640

Jedná se o panely, které ze světelného záření dokážou vyrobit stejnosměrný elektrický proud. Existuje mnoho druhů panelů a nelze úplně jednoznačně říct, které jsou dobré a které špatné. Každé mají své výhody a nevýhody, vybíráme je s přihlédnutím k pro danné aplikaci.

Střídač

Jelikož fotovoltaické panely vyrábějí stejnosměrný proud, baterie stejnosměrný proud uchovávají, avšak v zásuvkách domu je použit proud střídavý, je z tohoto důvodu nutné měnit stejnosměrný proud na střídavý, a to pomocí střídače. Volba správného střídače pro vaši konkrétní instalaci je dobré nechat na někom, kdo tomu rozumí, jelikož opět neexistuje univerzálně dobrý střídač pro všechny situace.

Akumulátory - baterie

Akumulátory ukládají (a uvolňují) elektrický stejnosměrný proud. Znáte je z automobilu, ale pro účely fotovoltaiky se hodí jiné druhy akumulátorů, než které se používají v automobilech. Důvodem je jiný způsob jejich využití. Správná volba a dimenzování akumulátorů je závislé na systému jako celku, tedy na požadavcích uživatele (zda chce ostrovní systém, nebo jen nouzovou zálohu v případě výpadku), na výkonu panelů a na použitých střídačích. I v tomto případě bychom vám navrhli vhodné řešení pro vaši konkrétní situaci. Dotacemi nejsou podporovány olověné akumulátory.

Virtuální baterie

Název může vytvořit mylný dojem, že co si do virtuální baterie uložíte, to si pak můžete vyzvednout. Tak to ale nefunguje. Funguje to tak, že v době, kdy systém vyrábí více energie, tak je přebytek-přetok dodáván do rozvodné sítě a pokud budete čerpat tento ,,uložený přebytek, bude vám účtován pouze poplatek za přepravu elektrické energie. Při výkupu je cena, kterou vám dávají, však mnohonásobě nižší než cena, za kterou energii vy kupujete (pokud nevlastníte licenci na prodej elektrické energie). Faktem však je, že virtuální baterie nevyžaduje žádnou velkou počáteční investici, neopotřebovává se v čase a nehrozí porucha. Vyžaduje však souhlas správce distribuční sítě. Tento souhlas začíná být čím dál tím větší problém vzhledem ke skokovému nárůstu domácích elektráren.   

Jističe

Jističe a chrániče zabezpečí systém proti požáru v případě zkratu nebo jiné poruše. Nedílnou součástí je i odpojení vyráběné energie v případě požáru. Zde je vhodné připomenout, že jističe pro stejnosměrný proud používaný u panelů a baterií jsou specifické v porovnání s jističi jež znáte ze střídavého proudu tedy toho, co máte v bytových rozvodnicích. Často se setkáváme s tím, že stejnosměrné vedení vede přímo ze střechy do DC (stejnosměrného) rozvaděče, umístěného v technické místnosti vedle střídače/měniče a tím pádem tvoří často jediný hromosvod svedený přímo do domu - což je nepředstavitelný šlendrián a hazard! 

Elektroměry - chytré elektroměry - smartmeter

Je potřeba měřit kolik vyrábíte a současně kolik spotřebováváte elektrického proudu. K tomu slouží chytré elektroměry. Již určitě znáte ty od distributora. Potřebujete však i další chytré elektroměry jež měří, aktuální spotřebu střídavého proudu objektu k operativnímu řízení nabíjecího proudu u nabíjecí stanice pro elektromobili.

Mpp tracker 

Zařízení, které sleduje výkon solárních panelů a optimalizuje je k co nejvyššímu výkonu. Jedná se o technickou záležitost instalace, která je dnes už prakticky samozřejmostí. Jsou součástí střídačů, ale i pro maximální využití v případě zastínění jednotlivích panelů se používají tzv. optimalizéry.   

Dobíjecí stanice pro elektromobily

electric car 3935946 640

Nabíjecí stanice řízené pro maximalizaci využití přebytků elektřiny ze solární elektrárny či dostupného proudu, který je limitován velikostí hlavního jističe a aktuálního odběru elektrického proudu ze sítě. Na tyto dobíjecí stanice je také poskytována dotace.

Ve kterých lokalitách působíme

  • Semily,  Jilemnice, Turnov, Vysoké nad Jizerou, Lomnice nad Popelkou, Jablonec nad Jizerou...
  • Vrchlabí, Martinice v Krkonoších, Roprachtice, Jablonec, Smržovka, Velké Hamry, Benecko, Mrklov...
  • Jablonec nad Nisou, Železný Brod, Tanvald, Desná, Smržovka, Rychnov u Jablonce, Malá Skála...
  • Liberec, Hodkovice nad Mohelkou, Český Dub, Chrastava, Raspenava, Frýdlant, Hejnice
  • Jičín, Libštát, Košťálov, Nová Paka, Sobotka, Lázně Bělohrad, Hořice, Rokytnice nad Jizerou
  • Mladá Boleslav – Mnichovo Hradiště, Bakov nad Jizerou, Bělá pod Bezdězem, Kosmonosy

Copyright © 2013 Elektrotech | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | tel. 777 067 052

web vytvořil: www.helpmark.cz

Používáme cookies

Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom od vás měli zpětnou vazbu.