Banner osvetleni
Banner strukturka
Banner vyskove prace

Hledáme šikovného a zručného elektrikáře!

Do dašeho týmu hledáme nového elektrikáře i na plný úvazek.

Více se dozvíte zde.

Vypadává chránič. Co s tím?

proudovy chranic HagerU chrániče je jistě napsáno, jaký obvod chrání. Těchto obvodů elektroinstalace může být i více protože tento přístroj je „drahý", ale užitečný k ochraně zdraví a majetku.

  1. Chránič je pouze na jeden obvod (zásuvka koupelna) – jděte do koupelny a odpojte ze zásuvek veškeré elektrické spotřebiče a opět zkuste chránič zapnout.
    • Chránič zůstal zapnutý: elektroinstalace je patrně v pořádku, některý spotřebič je pravděpodobně vadný a měli by je zkontrolovat revizní technik, jednoduchým zapojováním a zapínáním jednoho spotřebiče po druhém zjistíte, který spotřebič je ten vadný. ...neváhejte nás kontaktovat...
    • Chránič stále nejde nahodit – zavolejte elektrotechnika / revizního technika, aby zkontroloval vaší elektroinstalaci. ...neváhejte nás kontaktovat...
  2. Chránič je na více obvodů (např. popis: CHRÁNIČ DRUHÁ ŘADA) – nechte vypnutý chránič a vypněte za chráničem všechny jističe částí elektroinstalace, pro které je tento chránič určen. Nyní zkuste chránič znovu zapnout, tento by měl zůstat zapnutý. Pokud ne jděte do míst, které udávají popisky jističů a odpojte ze zásuvek veškeré elektrické spotřebiče a opět zkuste chránič zapnout. Pokud zůstal zapnutý postupně zapínejte jističe (za chráničem) až narazíte na jeden, který opět chránič vyhodí/vypne tento ponechte vypnutý a znovu zapněte chránič a pokračujte v zapínání jističů za tím, který vypnutí způsobil. Takto naleznete porouchanou část elektroinstalace. Pokud po zapnutí všech jističů elektroinstalace zůstává chránič zapnutý je závada na některém spotřebiči, které byli zapojeny do zásuvek.
    • Chránič stále nejde nahodit – zavolejte revizního technika, aby zkontroloval vaší elektroinstalaci a odstranil závadu.
    • Některý spotřebič je pravděpodobně vadný a měl by jej zkontrolovat revizní technik, závadu odstraní anebo vám doporučí dát spotřebič do opravy.

 
Copyright © 2013 Elektrotech | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | tel. 777 067 052

web vytvořil: www.helpmark.cz

Používáme cookies

Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom od vás měli zpětnou vazbu.